piątek, 11 stycznia 2008

Ron Paul: Narodowa Suwerenność albo GlobalizmPodczas debaty pomiędzy republikańskimi kandydatami na prezydenta USA, odbytej 28 listopada 2007 r. w St. Petersburg na Florydzie jeden z kandydatów Ron Paul odpowiada na pytanie o rozmowy w sprawie Unii Północnoamerykańskiej (NAFTA):
Ron Paul: Our National Sovereignty is Under Threat

Pytanie:
Napotkałem w Internecie wielu pańskich zwolenników, ale zauważyłem, że znaczna ich liczba zdaje się kupować tę spiskową teorię odnośnie Rady Stosunków Międzynarodowych (Council of Foreign Relations - CFR) i jakiegoś planu utworzenia Unii Północnoamerykańskiej przez połączenie Stanów Zjednoczonych z Kanadą i Meksykiem. Pańscy zwolennicy zdają się sądzić, że pan także wierzy w tę teorię, więc moje pytanie brzmi: Czy rzeczywiście wierzy pan w to wszystko, czy ci ludzie po prostu wkładają te słowa w pańskie usta?

Ron Paul:
To wszystko zależy, co pan ma na myśli, mówiąc: "to wszystko": CFR istnieje, Komisja Trójstronna (Trilateral Commission) istnieje i to jest "konspiracja idei". To jest walka ideologiczna. Niektórzy ludzie wierzą w Globalizm, inni, tacy jak my, wierzą w Narodową Suwerenność.

Istnieje także dążenie do Unii Północnoamerykańskiej, tak jak wcześniej istniało dążenie do Unii Europejskiej, które ostatecznie [Unią Europejską] się zakończyło. Więc mamy NAFTA i "dążenie do superautostrady NAFTA. To są rzeczy realne, to nie jest coś już dokonanego, to nie jest spisek. Oni nie rozmawialiby o tym, żeby potem do tego nie przystąpić, lecz zostały już wydane pieniądze; istnieją ustawy przyjęte jednogłośnie przez teksańską legislaturę, żeby to kontynuować. Planują, że miliony akrów zostaną zabrane przez eminentny podmiot pod międzynarodową autostradę z Meksyku do Kanady, która uczyni problem imigracji u nas o wiele gorszym, niż jest obecnie.

Więc nie jest to tak bardzo tajna konspiracja. To jest walka między ideologiami: czy my wierzymy w nasze instytucje, w naszą Narodową Suwerenność, w naszą Konstytucję, czy też zamierzamy posuwać się dalej w kierunku Rządu Międzynarodowego, bardziej jak ONZ. Mamy już Światową Organizację Handlu (World Trade Organisation - WTO), która zamierza podporządkować sobie nasz przemysł farmaceutyczny, produkty spożywcze.

Więc ja jestem przeciwko temu wszystkiemu, ale nie tyle jako jakiejś podłej konspiracji, ale ponieważ to jest właśnie znajomość faktów: jeśli patrzymy na to wszystko, zauważymy, że nasza Narodowa Suwerenność jest w stanie zagrożenia.

(głośny aplauz i okrzyki poparcia)


dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza