wtorek, 21 czerwca 2011

Ugrupowania patriotyczne i narodowe jednoczą się wokół "Ojcowizny"W dniu 19 czerwca 2011 r. w sali księgarni "Sursum Corda" w Poznaniu odbyło się kolejne zebranie Grupy Roboczej Ugrupowań Patriotycznych i Narodowych "Ojcowizna".

Swój akces do Grupy Roboczej "Ojcowizna" zgłosiły następujące organizacje:
Ogólnopolski Ruch Obrony Bezrobotnych - Zygmunt Miernik,
Patriotyczny Ruch Polski - Bolesław Czachor,
Towarzystwo Miłośników Lwowa - Włodzimierz Matkowski,
Komitet Pamięci Romana Dmowskiego - Józef Drausowski, oraz
Klub Dyskusyjny im. Ignacego Paderewskiego z Poznania - Ryszard Zieliński.

Postanowiono powołać Zespół Doradców i Autorytetów, w skład którego weszli:
prof. dr hab. Adam Biela,
mgr inż Józef Drausowski,
mgr inż. Andrzej Dziąba,
mgr inż. Leonard Frąckowiak,
Antoni Kopaczewski,
prof. dr hab. Ryszard Henryk Kozłowski,
mgr inż. Henryk Lisiak,
mgr inż. Włodzimierz Matkowski,
Wieńczysław Nowacki (sekretarz),
Edward Pohl,
dr hab. Henryk Połcik.

Wieńczysław Nowacki wygłosił referat na temat : "Wyprzedaż polskiej ziemi, a utrzymanie ojcowizny".

Kazimierz Chorzępa, przewodniczący Grupy Roboczej "Ojcowizna", poinformował o obchodach 50. rocznicy święceń kapłańskich J.E. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego w dniu 18 czerwca br. w Sandomierzu, w których uczestniczyła delegacja Grupy Roboczej "Ojcowizna".

Zebrani postanowili, że następne spotkanie Grupy Roboczej Ugrupowań Patriotycznych i Narodowych "Ojcowizna" odbędzie się w Częstochowie w dniach 9-10 lipca b.r.

dodajdo.com

4 komentarze:

 1. Będę złośliwy ale ... co wspólnego z patriotyzmem i narodem ma np "Ogólnopolski Ruch Obrony Bezrobotnych" ?!

  a swoja droga to czemu służy taka organizacja - znajduje bezrobotnym pracę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że skoro taka organizacja zgłasza akces do Grupy Roboczej, a Grupa Robocza się na to zgadza, to chyba jednak coś wspólnego, jakiś wspólny mianownik one z sobą mają. A tym wspólnym mianownikiem może być na przykład dobro wspólne, a także, być może, podobne rozumienie i odczuwanie takich pojęć państwo, naród, patriotyzm.
  Jest wiele działań, które taka organizacja może podejmować. Może pomagać znajdować bezrobotnym pracę, może upominać się o ich niezbywalne prawa, może starać się, że by w Polsce nie prowadzono polityki recesji i stagnacji gospodarczej, która prowadzi do masowego bezrobocia i zmusza polską młodzież do masowego exodusu z własnego kraju w poszukiwaniu jakiejkolwiek pracy za granicą....
  Jestem dziwnie pewien, że gdyby Pan, czego broń Boże nie życzę, znalazł się w sytuacji bezrobotnego, to po pewnym czasie bez problemów dopisałby sobie dalsze kierunki, w jakich taka organizacja mogłaby działać, aby Panu pomóc. W każdym razie proszę nie zapominać, że taka istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem jedyne co te byty łączy to niezgoda na obecne status quo. tak jak w opozycji za czasów komuny w jednym szeregu stali anarchiści i narodowcy spod znaku Dmowskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma Pan tutaj w znacznej mierze rację:
  "Organy władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej w Polsce nie realizują należycie swoich konstytucyjnych obowiązków, a z uprawnień uczyniły system represji wobec społeczeństwa. To skandal na skalę europejską i światową."
  Zygmunt Miernik
  http://sejm.blox.pl/tagi_b/225463/Zygmunt-Miernik.html

  OdpowiedzUsuń