środa, 25 stycznia 2012

Uwolnić Adama Słomkę! Natychmiast!Rozszerza się protest w obronie aresztowanego działacza opozycji Adama Słomki.

Przypomnijmy, że opozycjonista z czasów PRL, wieloletni więzień polityczny Adam Słomka, został aresztowany w ub. czwartek i osadzony w więzieniu na Mokotowie, za to, że podczas procesu Kiszczaka wygłosił w sądzie oświadczenie domagając się sprawiedliwości dla ofiar stanu wojennego. W stanie wojennym Słomka nie tylko sam był więziony, ale SB zamordowała jego matkę.

W obronie aresztowanego opozycjonisty, byli więźniowie polityczni zawiązali w Warszawie Komitet Obrony Sprawiedliwości. Powstały także lokalne Komitety w Opolu, Katowicach i Krakowie. Opolski KOS zapowiedział na środę 25 bm. pikietę pod tamtejszym sądem okręgowym. W Krakowie tamtejszy Komitet Obrony Sprawiedliwości organizuje w czwartek manifestację przy ul. Westerplatte, w centrum miasta.

Protestujący w Warszawie pikietują codziennie przez godzinę więzienie przy Rakowieckiej. We wtorek 24 stycznia czterech uczestników protestu podjęło w Warszawie strajk głodowy. W czwartek do protestu w Warszawie ma się przyłączyć Kornel Morawiecki z Wrocławia - legendarny przywódca Solidarności Walczącej.

Do Komitetu Obrony Sprawiedliwości przystąpiła we wtorek Halina Spasowska z Wrocławia - uczestniczka słynnej głodówki w Podkowie Leśnej w maju 1980 r. i osoba wspierająca strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Przystąpienie do głodówki osoby z opozycji demkratycznej lat 70. ma w tym przypadku wymiar symboliczny.

Janusz Sanocki
Komitet Obrony Sprawiedliwości
tel. 602-397-455
Ruch Społeczny „NOWA POLSKA”                           Częstochowa, 21 stycznia 2012
42 - 200 Częstochowa ul. Pużaka 15/34
tel./fax 343622647, 510261787
rs-nowapolska@wp.pl
www.nowa-polska.pl


Prezydent RP
Bronisław Komorowski


19 stycznia 2012 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie został aresztowany Adam Słomka. Media chociaż powściągliwie, ale zrelacjonowały okoliczności jego zatrzymania.

Po niedawnym wypadku włoskiego statku wycieczkowego jego kapitan, który nie zachował się w sposób odpowiedni jako oficer i godny jako człowiek, trafił do aresztu domowego. Sąd nie zgodził się na jego aresztowanie.

Podczas wizyty chińskiego premiera w Wielkiej Brytanii student Oxfordu rzucił w niego butem. Po raz pierwszy w historii wymiaru sprawiedliwości tego państwa został zatrzymany za takie przewinienie, ale sąd go uniewinnił, uznając, że w taki sposób wyraził swoje poglądy.

Adam Słomka tydzień przed aresztowaniem wyraził podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie w postępowaniu dotyczącym autorów stanu wojennego emocjonalnie swoje stanowisko w tej sprawie. Za to trafił do aresztu przy ul. Rakowieckiej, gdzie UBP przetrzymywał i mordował polskich patriotów. Nadal stosowane są represje wobec niepokornych obywateli naszego kraju, a zmieniły się tylko metody.

W Polsce prawo znajduje się w konflikcie ze sprawiedliwością. Autor tego stwierdzenia Mahatma Gandhi, ale w odniesieniu do dawnej kolonii brytyjskiej sugerował społeczeństwu wypowiedzenie posłuszeństwa. Analogiczna sytuacja panuje teraz w Polsce. Władza przejęta w 1989 r. w sposób pokrętny straciła legitymację Narodu do jej sprawowania. Proszę spowodować uwolnienie Adama Słomki.


Z poważaniem
PREZES
mgr inż Andrzej DziąbaW OBRONIE ADAMA SŁOMKI

Więzienie Adama Słomki jest obrazą dla sprawiedliwości. 23 lata po transformacji ustrojowej, 30 lat po wprowadzeniu stanu wojennego autorzy tamtej zbiorowej krzywdy wyrządzonej Polsce korzystają z przywilejów warunkowanych ich funkcjami w strukturach zdradzieckiej władzy. Osoba, której matka zginęła w okolicznościach mających związek ze sprzeciwem wobec tamtego bezprawia- dziś jest aresztowana. Pod pretekstem utrudniania działalności sądu.

Zwracamy się do Panów Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Ministra Sprawiedliwości RP Jarosława Gowina z prośbą o interwencję. Obowiązkiem Panów jest użycie mocy urzędów , które sprawujecie w celu natychmiastowego uwolnienia Adama Słomki.

Prezes Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca"
Kornel Morawiecki


dodajdo.com

2 komentarze:

  1. Emocjonalne stanowisko? przed ogłoszeniem wyroku? Zwykła chuliganka i drwina z sądu. I tylko po to, żeby zaistnieć w TV. Jeszcze potężną grzywnę powinni mu dosunąć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka tak, Panie Anonimie, dura lex sed lex, znamy to, ale wie Pan, jeśliby kiedyś Pana spotkała i dotknęła osobiście, czego broń Boże nie życzę, jakaś sądowa krzycząca niesprawiedliwość, to proszę sobie te Pańskie dzisiejsze słowa przypomnieć. Bardzo ich Pan może wtedy potrzebować.

    OdpowiedzUsuń