czwartek, 3 października 2013

Vaclav Klaus: Czesi powinni zadecydować o pozostaniu w UE lub jej opuszczeniu
Vaclav Klaus wzywa Czechów do opuszczenia UE
Źródło: wiadomosci.onet.pl

Były prezydent Czech Vaclav Klaus, za całe zło we własnym kraju, wini Unię Europejską. W obszernym wywiadzie dla dziennika "Mlada Fronta Dnes", wzywa też Czechów do opuszczenia wspólnoty.

Klaus uważa nadchodzące wybory parlamentarne, za niepotrzebne. Ważniejsze od nich będą następne, w których Czesi powinni według niego rozstrzygnąć o wystąpieniu z Unii Europejskiej.

Zaskakuje też sympatyków konserwatywnej Obywatelskiej Partii Demokratycznej, którą sam założył w 1991 roku. - Nikomu nie polecam aby na nią oddał głos - stwierdza Vaclav Klaus. Dodał też, że "przewiduje fatalną przegraną prawicy w wyborach". Deklaruje jednocześnie chęć współpracy z przegranymi politykami.

Według komentatorów, obszerny wywiad byłego prezydenta dla dziennika "Mlada Fronta Dnes", jest częścią kampanii reklamowej zachęcającej do kupna jego książki zatytułowanej "Czeska Republika na rozdrożu. Czas decyzji".

Podkreśla się też, że wywiad przyczyni się do ożywienia wyjątkowo spokojnej kampanii wyborczej przed przyśpieszonymi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 25 i 26 października.

(RZ)

Źródło: IAR

dodajdo.com

1 komentarz:

  1. Klaus niestety... ma rację. Prawica w Czechach te wybory przegra, a wystąpienie z UE było by dla tego kraju najlepszą alternatywa. Była by tez szansa aby ich przykład pociągnął na. Tym bardziej ze przykład Słowacji która dołuje na skutek przyjęcie Euro - zadziałał skutecznie i ilość zwolenników tej pseudowaluty drastycznie pośród Polaków zmalała.

    OdpowiedzUsuń