czwartek, 21 czerwca 2012

Unia Europejska planuje całkowitą likwidację państw narodowych w ciągu najbliższych 10 latBrytyjski dziennik The Daily Telegraph opublikował w ostatnich dniach informację o tajnm dokumencie, przeznaczonym wyłącznie do wiadomości dyplomatów i urzędników przygotowujących posiedzenie Rady Europejskiej 28-29 czerwca br.(Patrz: Exclusive: Secret EU summit document shows first step to banking union)


Większość miejsca w tym dokumencie, wg gazety brytyjskiej, zajmują umowy w sprawie obligacji oraz inne pomniejsze inicjatywy i projekty unijne, które Francois Hollande określił jako pakt wzrostu na 120 mld euro. Są one ujęte w sposób bardzo oględny, ponieważ tematy euroobligacji i unii bankowej są obecnie zbyt drażliwe, ażeby poruszać je w piśmie przeznaczonym dla urzędników unijnych.

Szczególnie ważne problemy, oznaczone w dokumencie literami "p.m", to "inne środki stabilności finansowej" oraz "Raport Prezydenta Rady Europejskiej nt. europejskiej jednostki monetarnej". Teksty mają być dostarczone rządom narodowym w zapieczętowanych kopertach w przyszłym tygodniu.

Przedmiotem obrad Rady Europejskiej ma być "mapa drogowa" do ustanowienia pełnej unii monetarnej i obsługi zadłużenia przez euroobligacje. Do "innych środków stabilności finansowej" należy m.in. projekt wprowadzenia jednolitego podatku przejściowego oraz działania w kierunku unii bankowej, Te ostatnie mają być podjęte do końca bieżącego roku.

Mowa jest także w dokumencie o doprowadzeniu do pełnej unii politycznej Unii Europejskiej, która ma być dokonana poprzez zmianę istniejących traktatów w ciągu najbliższych 10 lat.

Dodajmy od siebie, że oznacza to w istocie finalizację tego projektu europejskiego federalnego superpaństwa pod niemiecką dominacją, jakie zakładała odrzucona w referendach 2004 we Francji i Holandii Konstytucja dla Europy, narzucona później narodom Europy bez referendów w postaci traktatu lizbońskiego.

Spełnia się zatem, jak dotąd niezawodnie, marzenie prominentnego przedstawiciela Fundacji Batorego Andrzeja Rapaczyńskiego o Europie prowincji, czyli o likwidacji państw narodowych i dezintegracji narodowych tożsamości (Luminarz Fundacji Batorego - jak wykorzenić tożsamość narodów europejskich dzięki powołaniu federalnej Europy Prowincji, marzec 2002).


Prezydent Lech Kaczyński fetuje szampanem przyjęcie traktatu reformującego w LizbonieP.S.

W dniu 22.06.2012 Marek Jurek napisał na Facebook'u
Międzynarodowy Fundusz Walutowy postuluje, by strefa euro stała się unią fiskalną, z silniejszym nadzorem nad swoimi politykami budżetowymi. Dobrze, niech się stanie, ale bez nas. Nasza konkurencyjność tylko skorzysta na ich podatkowej unifikacji.
Moja odpowiedź:  
Rządzący obecnie Polską z wielką radością przyjmą wyrażenie przez lidera PR Marka Jurka przyzwolenie na unię fiskalną w UE, nie przejmując się w najmniejszym stopniu zastrzeżeniem, że "bez nas". Nie ma zgody, Panie Marku Jurek, przynajmniej z mojej strony. Najpierw doprowadźmy do tego, żebyśmy byli zdolni skutecznie przeciwstawić ratyfikacji paktu fiskalnego, likwidacji państwa polskiego, najpierw poprzez narzucenie Polsce euro itd. zanim zaczniemy wyrażać jakiekolwiek przyzwolenia w jakiejkolwiek sprawie. W sytuacji, kiedy Unia przygotowuje kompleksową likwidację państw narodowych takie oświadczenie poważnie podważa wiarygodność polityczną całej Prawicy Rzeczpospolitej.

Jerzy Rachowski


____________________________

Patrz także:
 •  Traktat Lizboński to grób dla Polski

dodajdo.com

6 komentarzy:

 1. Cóż ja kulturowo należę do obszaru państwa Habsburgów - było arcykatolickie ale tolerancyjne, wieloetniczne ale z szacunkiem do każdej nacji. Scentralizowane ale z duża doza autonomii dla poszczególnych części...

  Dla mnie "państwo narodowe" nie jest specjalnie atrakcyjne. Z drugiej strony UE NIC zgoła wspólnego z monarchia Habsburgów nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 2. W protokołach mędrców sionu jest to opisane i dlatego Żydzi mówią że protokoły to fałszywka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak by mówili że to prawda to wtedy była by to fałszywka?

   Usuń
 3. Dlaczego dopiero za 10 lat? Ja chcę już!

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż Klucznik pojął mistrza, zakrył ręką lica I krzyknął
  Znam! znam ten głos, to jest Targowica
  (Adam Mickiewicz)

  Patrz także: http://www.cda.pl/video/24605bb/Skads-znam-ten-smiech

  OdpowiedzUsuń