niedziela, 1 grudnia 2013

W sprawie polskich dzieci zabranych przez niemiecki Jugendamt
Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - www.dyskryminacja.de - tel.kom.(Niemcy): +49-1737169797, Tel. +49-40-53206306

Hamburg, dnia 30 listopada 2013 r.


Komunikat


Dot.: Konferencji prasowej i rozprawy sądowej w sprawie trójki polskich dzieci zabranych przez niemiecki Jugendamt


Zapraszam Państwa na konferencję prasową oraz na rozprawę w sądzie w sprawie trójki polskich dzieci zabranych przez Jugendamt polskiej rodzinie.


Konferencja prasowa odbędzie się w dniu 9 grudnia 2013 roku o godz. 11.30 w mieszkaniu rodziców trójki zabranych chłopczyków rodziny Joanny i Rafała Tatera przy Königstraße 16 w 12015 Berlinie. Rozprawa sądowa odbędzie się o godzinie 14.00 w tym samym dniu w Sądzie Amtsgericht Tempelhof-Kreuzberg, Hallesches Ufer 62, 10963 Berlin, na pierwszym piętrze / F w sali nr 132.


Mowa o trójce chłopczyków - Bartłomiej (3 l.), Tobiasz (1,5 l.), Cyprian (5 l.) - którzy zostali na podstawie donosu skonfliktowanego z rodziną sąsiada, obywatela Turcji, późnym wieczorem, przemocą odebrani matce z rodzinnego domu pod nieobecność ojca przez ośmiu policjantów w asyście aktywistów Jugendamtu.

Przemocą wyrwane z domu dzieci zostały osadzone przez działaczy Jugendamtu w przytułku, który od tego czasu jest dla nich więzieniem. Jedyny kontakt z rodzicami odbywa się w formie tzw. spotkań nadzorowanych, podczas których muszą rozmawiać ze sobą tylko w języku niemieckim (mimo, że wszyscy są Polakami) i zabrania się rodzicom okazywania dzieciom jakichkolwiek uczuć, gdyż „to źle wpływa na dzieci i nie pozwala im w pełni zintegrować się z nowym środowiskiem”. W efekcie tych praktyk rodzice nie widzą często swojej trójki dzieci tygodniami. Nadmieniam, że ze względu na uzasadnione przesłanki pedofilii mającej miejsce na dzieciach w przytułku Jugendamtu toczy się równolegle śledztwo dot. molestowania dzieci Państwa Tatera przez personel przytułku.

Jugendamt nie chce oddać dzieci rodzicom, gdyż sam pozbawiłby się intratnego źródła dochodów - pobiera za całą trójkę polskich dzieci około 13 tys. Euro miesięcznie, a rodzicom przysyłane są do domu rachunki za pobyt dzieci w przytułku na ww. sumę (dla Państwa do wglądu na miejscu).

O sprawie jako pierwszy relacjonował dziennik „Fakt” w dniu 23 listopada 2013 roku, którego Reporter osobiście odwiedził rodzinę Tatera w Berlinie.
Oto link: http://fakt.onet.pl/dramat-polskiej-rodziny-w-niemczech,artykuly,430514,1.html

Rodzina Tatera - obywatele RP - uzyskali natychmiast pomoc od Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z. - www.dyskryminacja.de, do którego się zgłosili o pomoc, a ich sprawę od tego czasu prowadzi polsko-niemiecki adwokat mecenas Markus Matuschczyk, współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem - www.dyskryminacja.de i doskonale znany opinii publicznej m. in. z głośnych i uwieńczonych pełnym sukcesem spraw:
- 14 letniej Niemki Antonii Schandorff uciekinierki z Jugendamtu do Bytowa w Polsce (wrzesień 2013),
- sprawy 6-cio tygodniowego Wiktorka Ciemała z Berlina (czerwiec 2013),
- rodziny Grychtoł (3 letni Dawid i 4 letni Daniel) w Bytomiu (czerwiec/lipiec 2012 r.) i wielu innych mniej nagłaśnianych.

Sprawa znana jest w Polsce po pierwszej na ten temat publikacji „Faktu” na okładce gazety. Swoje zainteresowanie tematem i organizowaną przez nas konferencją prasową wyrazili m. in. francuscy, niemieccy i polscy przedstawiciele mediów. W imieniu rodziców walczących o swoje dzieci i wszystkich, którym leży na sercu los polskich dzieci i bezprawie jakie wyrządza się Polakom w Niemczech -  gdyż takich przypadków jest wiele, serdecznie zapraszam Państwa na zorganizowaną przez nas konferencję prasową i rozprawę.


Z poważaniem

Wojciech Leszek Pomorski

Prezes Zarządu

Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.
www.dyskryminacja.de - tel.kom.(Niemcy): +49-1737169797, Tel. +49-40-53206306
_________________

Więcej:

 •  Twój syn będzie Niemcem, czyli nowy Lebensborn
 •   Jugendamt porywa i germanizuje polskie dzieci!
 •  Dzieci Zamojszczyzny

Dr M. Kraszewski: Jugendamt - Eine Organisation mit Nazi und Stasi Vergangenheit
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza