piątek, 11 marca 2011

Wielkie trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii a HAARP

Podobnie jak ponad rok temu podczas tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti, tak i obecnie, na krótko przed tragedią w rejonie Hokkaido przeprowadzono potężną emisję ultraniskich fal radiowych ULF (2 Hz i poniżej) przez amerykański nadajnik HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program).


Energia tego nadajnika o mocy rzędu 1 GW (gigawat - miliard watów) zostaje dzięki odpowiedniemu systemowi anten synchronicznie działających nadajników zostaje skupiona w jeden wąski strumień o niespotykanej gęstości mocy. Co więcej, kierunek tego strumienia, podobnie jak w reflektorach świetlnych lub radarach, można zmieniać w bardzo dużym zakresie. Znawcy przedmiotu, włącznie z twórcami HAARP utrzymują, że tego rodzaju skoncentrowane emisje wielkiej mocy bardzo niskiej częstotliwości mogą wskutek odbicia od jonosfery wywoływać trzęsienia ziemi w praktycznie dowolnym punkcie naszego globu.


Jak widać z powyższego zestawienia za okres 8-10 marca 2011, największa gęstość mocy emisji nadajnika na Alasce przypada na 10 marca 2011 czasu uniwersalnego UTC, (najbardziej z prawej). Wskazań magnetometru w Gacona na dzień dzisiejszy, tj. 11 marca, pomimo usilnych starań, nie udało się uzyskać. Dostęp do strony firmowej HAARP jest w chwili obecnej, prawdopodobnie z nadmiernej liczby wejść, praktycznie niemożliwy.

Patrz także:
 •  Amerykański HAARP pracował pełną mocą przez 44 godziny na krótko przed tragicznym trzęsieniem ziemi na Haiti
 •  Trzęsienia ziemi a HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program

HAARP wave clouds over Japan skies
Wykres zmian indukcji magnetycznej zarejestrowanej przez magnetometr w Gakona (Alaska)

forum.davidicke.comdodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza