wtorek, 19 lutego 2008

Kalisz 17.02.2008: Rozpoczęcie akcji zbierania 500.000 podpisów w sprawie referendum nad Traktatem Reformującym przez europosłówW Kaliszu w dniu 17 lutego odbyło się spotkanie „"Prawda o Traktacie Reformującym Unię Europejską", zorganizowane przez europosłów Urszulę Krupę i Witolda Tomczaka, na którym ogłoszone zostało rozpoczęcie akcji zbierania 500.000 podpisów pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Europoseł W. Tomczak stwierdził, że Traktat Reformujący ma na celu stworzenie imperium europejskiego. Dokonywane jest to "w sposób sztuczny i podstępny, wbrew woli narodu". Taka integracja europejska – podkreślił Tomczak - nosi znamiona totalitaryzmu, a ponadto przekreśli wielopokoleniowe wysiłki Polaków dążących do odzyskania i zachowania niepodległości. Traktat ten „jest niedopuszczalny także w świetle Konstytucji RP” a także „stwarza zagrożenie dla Polski i innych narodów Europy”.

Podczas spotkania odczytany został list ordynariusza diecezji kaliskiej ks. Bp Stanisława Napierały, w którym znalazło się stwierdzenie, że "sprawa tak ważna jak ratyfikacja traktatu reformującego powinna stać się przedmiotem ogólnonarodowego referendum, połączonego z rzetelną i obiektywną publiczną debatą".

dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza