piątek, 7 marca 2008

Nigel Farage: Będziecie w coraz większej pogardzie
Nigel Farage (UKIP - Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) powiedział 20.02.2008 w Parlamencie Europejskim:

To, w co dzisiaj i tutaj angażuje się Parlament Europejski jest niczym innym jak dokonywaniem masowego oszustwa. Wypowiedzianych zostało tutaj wiele kłamstw. I tylko w tym jednym celu, ażeby narody Europy nie otrzymały od was tego, co im obiecaliście. To jest postawienie woli klasy politycznej ponad wolę obywateli.

Wiemy dobrze, iż Traktat Lizboński jest tym samym co Konstytucja Unii Europejskiej. Dokładnie ta sama liczba nowych kompetencji, dokładnie ta sama liczba zlikwidowanych możliwości veta. Traktat ten jest on faktycznie identyczny z Konstytucją pod każdym względem. I jest on konstytucyjny dlatego, ponieważ daje Unii Europejskiej pełną osobowość prawną, a ponadto zdolność dokonywania swoich zmian bez konieczności zwoływania nowych konferencji międzyrządowych. Daje on Unii Europejskiej zdolność legislacyjnego panowania nad każdym aspektem naszego życia.

Mówią mi, że nie powinienem się obawiać ponieważ flaga została zarzucona. Więc wciągnijcie inną wielką flagę przed tym gmachem! To nonsens - ten traktat w rzeczywistości decyduje o całym naszym życiu. Prawda jest taka, że jesteście tchórzami, by przeprowadzić referendum. Nie chcecie usłyszeć głosu narodów i obecnie imacie się totalitarnych metod, aby przepchnąć Traktat.

Słyszeliśmy Pana Cohn-Bendit, że ci, którzy są przeciw Traktatowi są chorzy psychicznie. Słyszeliśmy, jak Pan Schultz mówił, że ci którzy odmówią wspierania nieuczciwości traktatu, zachowywać się będą jak naziści w latach 1940-ych. Myślę, że zwykły przeciętny obywatel Europy sam dojdzie, którzy z nas są naprawdę ekstremistami.

I muszę powiedzieć: życzę narodowi Irlandii, życzę tym wszystkim, którzy wierzą w demokrację, wszelkich sukcesów w nadchodzących miesiącach. I mam nadzieję, że powiedzą oni głośno NIE! I mam nadzieję, że głos narodów Europy będzie usłyszany. Nie tylko wasz, klasy politycznej. Wy możecie być dzisiaj nawet zadowoleni z siebie. Ale wiedzcie: będziecie w coraz większej pogardzie.

Patrz więcej: Chicken Run in the EU Parliament (20.02.2008)

Powrót do strony głównej

dodajdo.com

2 komentarze:

  1. Czyżby nacjonalizm nie był totalitaryzmem? Czy moderowanie to nie cenzura? Ludzie głosują nogami! Co za pycha, wypowiadanie się za wszystkich, zwanych narodem. Skąd się wziął naród? Z niewolnictwa. Ktoś w przeszłości uważał się za właściciela masy ludzkiej, odbierał zakłamaną przysięgę na wierność. Wymyślił eufemizm, słowo "naród". Jaka suwerenność narodu? Kto ma o tym decydować? Jednostka totalitarna! Uznająca tylko swoje poglądy! Jednym słowem rasista: moja racja, moja prawda, musi być prawdą dla ciebie. Inni nie mają racji. Jakie to wszystko nie logicznie chore. Wiem jak chcesz mnie przywołać do posłuszeństwa i wierzenia w to, w co ty wierzysz. Ostatecznie to kula, lub inne narzędzie uśmiercania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odstępujemy od tradycyjnych represji w stosunku inaczej wyślących i ogłaszamy dla nich abolicję. Doradzalibyśmy sporej wielkości kulę... śniegową na rozgorączkowaną głowę.

    OdpowiedzUsuń