wtorek, 5 stycznia 2016

Marek Jurek: 70 proc. prawidłowo zgłoszonych kandydatów Prawicy Rzeczpospolitej nie zostało zarejestrowanych przez komitet wyborczy PiS
Jarosław Dudała

Co dalej z aborcją i in vitro? Mówi M. Jurek
Źródło: Gosc.pl


Jarosław Dudała: Na ile możliwa jest po wyborach zmiana prawa w gorących kwestiach moralnych, bioetycznych?

Marek Jurek: Trzeba ponaprawiać wszystko to zło, które zrobiły rządy Platformy. Mówię o przyjęciu wypaczających prawo interpretacji, według których dziecko pary gimnazjalistów nie korzysta z prawnej ochrony życia. Mówię o dostępności bez ograniczeń środków wczesnoporonnych. To także kwestia ochrony życia nienarodzonych dzieci niepełnosprawnych, demoralizacji w szkołach oraz monogamicznej rodziny jako podstawy wychowania.

Poseł Gowin mówi możliwości zmiany ustawy o in vitro.

Ustawodawstwo o in vitro powinno potwierdzać normy, chroniące życie poczęte.

Mamy w Polsce tak głęboką zmianę , jak na Węgrzech. Ona otwiera pole do zmian konstytucyjnych. Zsumowany wynik PiS, Kukiza i PSL oraz sytuacja PO - którą być może czeka implozja - to wszystko otwiera dynamikę konstytucyjną.

Pytanie, czy PiS będzie tego chciał

Na pewno posłowie Prawicy Rzeczpospolitej będą podejmować takie działania. Nie wiemy na razie, ilu ich będzie. Niestety, nasi partnerzy (PiS) złamali umowę koalicyjną z nami. Nie podnosiliśmy tego w czasie wyborów, ale 70 proc. prawidłowo zgłoszonych kandydatów Prawicy Rzeczpospolitej, nie zostało zarejestrowanych przez komitet wyborczy PiS i dlatego nie mogło wystartować w wyborach.

Dlaczego?

To już pytanie do komitetu PiS. Zgodnie z umową, nasi kandydaci mieli na wszystkich listach wystartować z 8. miejsca.

Jedno jest pewne: społeczeństwo głosowało za bardzo głęboką zmianą. Zniknęła posteseldowska lewica, fiasko poniosła cała kampania dechrystianizacyjna, prowadzona przez PO, straszenie państwem wyznaniowym itd. Mamy głęboka reakcje społeczną, na której wiele można zbudować.

W czasie kampanii wyborczej były niepokojące wypowiedzi ministra Sasina i senatora Karczewskiego, dotyczące kwestii bioetycznych. Ale proces polityczny dopiero się otwiera. Będziemy potrzebowali grupy posłów, działających zdecydowanie na rzecz cywilizacji życia i praw rodziny._____________________________


Przypomnijmy, że 24 marca 2012 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Marek Jurek poinformowali o zawarciu porozumienia o współpracy między ich partiami

- Postanowiliśmy się porozumieć. Porozumienie przewiduje współpracę wyborczą, wspólną listę, choć odrębne kluby, przy założeniu ścisłej współpracy - powiedział Kaczyński na wspólnej konferencji z Jurkiem.
Jak podkreślił, oba ugrupowania doszły do wniosku, że ich współpraca to jedyne wyjście dla polskiej prawicy i dla Polski. - Razem będziemy iść do zwycięstwa i do tego czego Polska potrzebuje - zmian - dodał prezes PiS.

Za" Fakt pl.: Nowy duet polityczny: Marek Jurek Jarosław Kaczyńskidodajdo.com

1 komentarz:

  1. Dostrzegam pewien dysonans pomiędzy tym tekstem a ostania naszą dyskusja na temat rzekomego łamania prawa przez Prezydenta.
    bo jeśli za dobrą monetę brać poniższy cytat:
    "Jedno jest pewne: społeczeństwo głosowało za bardzo głęboką zmianą." to prawdziwe są wszelkie twierdzenia Dudy, Kaczyńskiego i innych że posiadają oni mandat z "woli Narodu"!
    Jeśli zaś jest to ot takie bajanie, to czemu miał bym wierzyć że PiS nie dotrzymało umowy koalicyjnej i że kandydaci byli prawidłowo zgłoszeni?

    OdpowiedzUsuń