środa, 21 marca 2012

Zuzanna Kurtyka: Szatański pomysł MEN wynarodowienia Polaków19 marca 2012 r. pięciu działaczy dawnej opozycji antykomunistycznej z lat 80-tych, zrzeszonych w stowarzyszeniu "NZS 80", wśród nich Adam Kalita, Leszek Jaranowski, Grzegorz Surdy,  rozpoczęło w Krakowie strajk głodowy w proteście przeciwko praktycznej likwidacji lekcji historii w liceach ogólnokształcących i przedmiotów humanistycznych.

Zuzanna Kurtyka: Strajk głodowy w KrakowieZuzanna Kurtyka: Proszę Państwa, jutro w Krakowie zaczyna się strajk głodowy paru osób związanych z NZS-em (Niezależne Zrzeszenie Studentów - przy. red.), z moim NZS-em, z NZS-em z lat 80. zrzeszonych aktualnie w zrzeszeniu NZS '80, ale nie tylko. Strajk głodowy, będący protestem przeciwko próbie wynarodowienia społeczeństwa polskiego, pod postacią zniesienia nauczania historii w szkołach średnich.

Chciałam Państwu o tym wszystkim powiedzieć, bo naszym obowiązkiem, jako społeczeństwa, jest z tą maksymalnie destrukcyjną rzeczą, jaką mógł nam zafundować aktualnie nasz rząd, walczyć.

Myślę, że jesteśmy wszyscy tutaj świadomi, że jeżeli nie będziemy mieć wiedzy o nas samych, o naszej przeszłości, o mechanizmach sterowania społeczeństwem, o mechanizmach walki politycznej, o mechanizmach manipulacji politycznej i medialnej, jeżeli nasze młode pokolenie zostanie tej wiedzy pozbawione, to będzie z nim można zrobić wszystko. Bo ktoś, kto nie ma wiedzy, jest bezwolnym narzędziem w rękach tego, kto taką wiedzę posiada.

I to jest szatański jest zaiste pomysł zniesienia historii Polski, historii, bo w ten oto sposób nasza młodzież o historii współczesnej nie będzie miała w ogóle żadnego pojęcia. Nie realizuje tego program zarówno szkoły podstawowej, zresztą trudno się dziwić, ani gimnazjum. W tym momencie, jeżeli maturzysta nie będzie miał wiedzy o tym, to już się nie nauczy do końca, do końca swojego życia._______________________
Patrz także:
Konstanty Gebert vel Dawid Warszawski i jego Rok 2050dodajdo.com

2 komentarze:

  1. Najpierw trzeba udowodnić, że wynarodowienie jest czymś złym!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Syjoniści i eurosyjoniści w majestacie prawa masowo wyniszczają Naród Polski słowiańskiego pochodzenia. Kiedy zdołamy się temu przeciwstawić? Gdy nędza zepchnie nas wszystkich pod most ?
    Zbigniew Roliński
    www.wolneradiopolska.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń