czwartek, 1 grudnia 2011

Sikorski deklaruje poparcie Polski dla Niemiec jako hegemona w Europie i chce likwidacji polskiej waluty bez względu na opinię zdecydowanej większości PolakówZ sondażu przeprowadzonego przez firmę Millward Brown SMG/KRC 30 listopada telefonicznie na grupie 1001 dorosłych Polaków wynika, że Polacy nie chcą wchodzić do strefy euro. (patrz: Trzy czwarte Polaków nie chce wprowadzenia euro).

Na pytanie, czy jest Pan(i) za wprowadzeniem w Polsce waluty euro, 44 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie nie", 30 proc.jest "raczej" przeciwnych zastąpieniu polskiego złotego przez unijną walutę, 22 proc. opowiedziało się za wprowadzeniem euro w Polsce (z czego tylko 7 proc. "zdecydowanie"), 4 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Jak z powyższego wynika, zdecydowanych przeciwników euro w Polsce jest 6,3 razy więcej, niż zdecydowanych zwolenników euro. Dane te warto mieć na uwadze zwłaszcza w kontekście niedawnego kontorwersyjnego wystąpienia Radosława Sikorskiego na forum na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej, na którym polski minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL zadeklarował otwarcie poparcie dla otwartego przekształcenia Unii Europejskiej w federalne superpaństwo, oraz dla Niemiec jako polityczno-ekonomicznego hegemona w tym superpaństwie. W kwestii euro i strefy euro stwierdził:
[Polska] wkrótce spełni kryteria euro i ma mocno na uwadze przystąpienie do strefy euro, nawet jeśli obecny kryzys nie przyczyni się do poprawy nastroju w kraju przeciwko wspólnej walucie.
(patrz: Niemieckiej bezczynności obawiam się bardziej niż niemieckiej potęgi


Więcej:

dodajdo.com

1 komentarz:

 1. jakim trzeba byc idiota aby nie dostrzegac ile znaczy dla POlski, a w szczegolnosci dla polskiej wsi UE

  jakim trzeba byc idiota aby nad slowa Benedykta i Jana Pawla przekladac slowa oblakanego kaczorai pulkownika kgb z Torunia, ktorzy na zlecenie Putina podzieli Polakow i polski kosciol

  jakim trzeba byc wiarolomca aby zapomniec o przykazaniu NIE ZABIJAJ

  jakim trzeba byc lajdakiem aby nienawidziciec blizniego swego w dodatku rodaka

  to wyznaje kwintesencja polskiego lajna

  OdpowiedzUsuń