poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Parada fałszywej tolerancji

.
Komitet Suwerenność Narodu Polskiego w pełni solidaryzuje się z oświadczeniem w sprawie przygotowywanego "Festiwalu Kultura dla Tolerancji", wydanym przez krakowskie środowiska: Inicjatywę Małopolską im. Króla Władysława Łokietka, Unię Polityki Realnej, lub Zachowawczo-Monarchistyczny oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi:

<<<
Oświadczenie

Z niepokojem przyjmujemy fakt organizacji kolejnego tzw. Festiwalu Kultura dla Tolerancji, przeprowadzanego przez organizacje aktywistów homoseksualnych i lewicowych. Narusza on niepisaną zasadę, jaką podziela zdecydowana większość Polaków, że sprawy intymne są to kwestie, o których wiedzieć powinny jedynie te osoby, których one dotyczą. Za zupełnie niewłaściwe uważamy podnoszenie ich do rangi kategorii kulturowej, bądź domaganie się z tego powodu przebudowy prawa. Jest to tym bardziej niepokojące, gdy dotyczy zachowań niezgodnych z naturą. Odnosząc się do nazwy - Kultura dla Tolerancji, pragniemy przypomnieć, że to właśnie w Krakowie przed kilkuset laty wybitni profesorowie naszego Uniwersytetu Stanisław ze Skarbimierza i Paweł Włodkowic położyli podwaliny pod nowoczesne rozumienie pojęcia tolerancji. Mówi ono, że tolerowanie nie oznacza wcale przyzwalanie na zło. Warto przypomnieć też słowa Mikołaja Gómeza Dávili, że "tolerować nie znaczy zapominać, że to, co tolerujemy, na nic więcej nie zasługuje".

Obawiamy się, że radykalne eksponowanie przez homoseksualistów swoich upodobań z czasem może przynieść skutek odwrotny, niszcząc tę tolerancję, którą obecnie się cieszą.

Niepokoi nas możliwość przyzwolenia na "Marsz dla Tolerancji" ze strony władz miejskich Krakowa. Miasto, które odwołuje się do dziedzictwa papieskiego, nie powinno aprobować propagowania postaw radykalnie niezgodnych z nauczaniem Jana Pawła II.

Pragniemy się również zwrócić do Jego Eminencji ks. kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego, z prośbą o zabranie głosu w tej bulwersującej sprawie.

Pod powyższym oświadczeniem można się podpisać w dniach 19.04 do 26.04 (od soboty do następnej soboty) przy stoliku na ulicy Gołębiej 8 w godz. 10.00 - 18.00.
>>>

Źródło: Fronda Forum
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza