poniedziałek, 11 maja 2015

Dlaczego tak wielu wyborców głosowało na Pawła Kukuza?Wybrane wypowiedzi internautów na portalu onet.pl 10-11 maja 2015, do godz. 3.00 do informacji:
Paweł Kukiz: My już wygraliśmy. Wygramy na jesieni, zmienimy konstytucję i przywrócimy Polskę obywatelom

Ze swej strony serdecznie gratulujemy Kandydatowi doskonałego wyniku i życzymy jak najskuteczniejszego wypełnienia wyborczych obietnic w przyszłości. Redakcja


~Opole : Około 30 osób z mojej rodziny bliższej i dalszej jest za granicą. Razem z mężem pracujemy a jest nam ciężko utrzymać rodzinę czteroosobową. Pójdę za Kukizem jak za zbawicielem. Chcę zmian. Takiego przywódcy brakuje. W niczym nas nie zaskoczy, wszystko o nim wiemy, mówi prawdę w oczy. Manekinów, lelum polelum i misiów nam nie trzeba. Chcę Polski dla Polaków, godnego życia w swoim kraju. Za błędy obecnego i wcześniejszego rządu będą płacić moje dzieci, ale może wnukom będzie lepiej. Chcę KUKIZA!

~Emeryt z żoną - Wielkopolska : To chyba niemożliwe co Pan mówi Panie Pawle. Naprawdę nasze dzieci wrócą? Oddam wszystko co mam aby tak było. Jak Pan mówił o swoim ojcu, o Polsce i o nadziei to płakaliśmy z żoną. Wspaniały ojciec wychował wspaniałego syna. Niech dobry Bóg Pana wspiera. Ojciec musi być dziś szczęśliwy i dumny.
Mamy troje dorosłych dzieci i wszyscy troje Pana popierają i już dziś deklaruję, że w wyborach na jesień ma pan nasze maleńkie 8 głosów.
Syn z synową dziś w Anglii 2 godziny stali w kolejce żeby na Pana głosować. Niedawno dzwonili i są szczęśliwi, że Panu tak się udało. Całe środowisko moich dzieci w Anglii liczy na Pana sukces, a my z żoną na to, że dzięki Panu oni wrócą do Polski.
Zawsze myślałem,że już nic się nie zmieni - Dziś Pan udowodnił,że się myliłem. Niech Pan tego nie przegra, bo nasze serca od dziś biją nadzieją na lepszą Polskę i na to, że może nasze dzieci jednak znajdą w Polsce swoją szansę.

~przekora : Brawo Panie Pawle! I jednocześnie dziękuję, że budzisz nas Polaków z letargu!!!!!!!!!!!!!!
Już dziennikarze i gadające głowy dzielą głosy oddane na Pana biorąc przykład z elektoratu śp. Andrzeja Leppera. O! jak pomylą się jesienią! To już nie "Trybun chłopsko-ludowy". To szykuje się kolejna aksamitna rewolucja dla styropianowych łże-elit!
Koniec z wyganianiem naszych dzieci z Ojczyzny!!!!!!!!!!!
Dziękuję jeszcze raz!

~Gość:) : Oddałam swój głos na pana Kukiza. Niestety nie wszedł do drugiej tury. 20proc.to jednak dużo i mina Komorowskiego była bezcenna. Kraśko zapytał Kukiza na kogo odda głos, a tym samym, na kogo mieliby głosować jego zwolennicy. Moim zdaniem odpowiedz Kukiza była trafna. Powiedział, iż wyborcy są wolnymi ludżmi. Myślę, iż Komorowski i Tusk mieli już swe 5 minut. Czas na zmiany. Teraz Duda. a jesienią Kukiz na premiera:)))))) To moje zdanie.Piszcie co wy sądzicie o 2 turze:)

~Małgo : Paweł Kukiz jest facetem, który otwarcie mówi to, co boki wszystkich Polaków. To jak jesteśmy traktowani- jak poddani polityków i urzędników, sprzedawani, okradani, wyganiani za granicę za chlebem, bo świnie przy korycie (w parlamencie) zagarnęły co lepsze! Otwarcie mówi o tym, że jak któryś z polityków jest za wysyłaniem wojska na Ukrainę to niech w pierwszej kolejności wyśle swojego syna, a później niech sam pojedzie, bo przecież nikt mu nie broni! Szacunek dla Pawła Kukiza, w nim nadzieja.

~Beata_Wawa : My też zagłosowaliśmy na Pana Pawła Kukiza, niejako w proteście przeciw rządom PO. Do tej pory solidarnie głosowaliśmy na PO, ale dość tego. Skok na OFE, brak konsultacji wieku emerytalnego i prześladowanie przedsiębiorców przez Urzędy Skarbowe dopełniły czary goryczy. Nigdy więcej nie zagłosuję na PO, ani na nikogo powiązanego z tą partią. Na PIS też nie zagłosuję, gdyż religia smoleńska jest mi totalnie obca. Jeśli Pan Paweł Kukiz utworzy partię, bardzo chętnie go poprę w wyborach parlamentarnych. Piszę to ja, przedstawicielka lemingowej Warszawy. Nigdy więcej rządów PO !!!

~slave : Przysięga Kukiza jest wartością, na którą warto postawić. Wierzę w szczerość jego słów i życzę mu by znalazł dość mądrości w sobie i u swoich współpracowników, aby tą wiarą i uczciwość przekuć w to czego Polacy potrzebują najpilniej. Polska potrzebuje mądrych idei i gorących serc a przede wszystkim uczciwości. Wierzę, że Kukiz potrafi przywrócić słowu patriotyzm jego właściwe znaczenie. To znaczenie, które wyświechtali politycy POPISu, a które znaczyło zawsze, że interes Narodu jest rzeczą świętą i należy robić wszystko co w naszej mocy by ten interes chronić.

~Krzych : Panie Pawle! Gratuluję i życzę wygranej jesienią. Jestem z Panem! Tak jak nie potrafię zaufać politykom, starym wyjadaczom z lewa i prawa, Pan wzbudza moje zaufanie. Wierzę, że Pana chrześcijaństwo jest autentyczne i z jego wartości wypływa to, że rzeczywiście, nawet jak zdobędzie Pan władzę, tych obecnie głoszonych ideałów Pan nie sprzeda, siebie nie sprzeda, nas nie sprzeda za wygody, zaszczyty, kasę, że po kawałku Polski nie będzie Pan oddawał koncernom, bankom, kolesiom itd.

~M. : Wielka szkoda, że fragment przemówienia Kukiza, które Onet pokazuje został przerwany w tak niefortunnym momencie. Im dalej tym Pan Paweł prawił jeszcze lepiej!
"Mamy kilka miesięcy - musicie się dobrze przygotować, drogi tefałenie. Te wasze „Biało na Czarnym” - wy jesteście czarni, jesteście źli, jesteście okrutni! Mało co, a wykończylibyście moją rodzinę - cóż potraficie zrobić ze zwykłym człowiekiem? Stłamsić!"

~dlaczego? do ~leh: Dziwisz się? Otwórz oczy społeczeństwo polskie jest sfrustrowane rządami PO i prezydenta. Czym przez 8 lat byliśmy karmieni, przecież tylko jadem i nienawiścią POPISu, ciągłymi wojenkami, gdy tymczasem kraj popadał w coraz większą zapaść. Jak myślisz na jak długo starczy pieniędzy z OFE zanim znowu dostaniemy zadyszki? W jakim stanie są finanse kraju, mamy czekać aż nas wyprzedadzą do końca, aż nas wynarodowia. Przecież już teraz w Polsce nie ma dla nas miejsca. Można sie tylko zapytać.....Dlaczego wyganiają nasze dzieci z kraju, dlaczego nie chcą aby w kraju rodzili się Polacy.

~IQ78 : Ten gniew musiał już wybuchnąć I tylko dziękować opatrzności ze znalazł się pan Kukiz a nie jakiś koniunkturalny populista! Kiedyś żeby coś zmienić trzeba było głosować na pana Korwina lub pana Palikota ale tak naprawdę władzy ani jednemu ani drugiemy bym nie powierzył, inaczej jest z Pawłem Kukizem.
Niech się już coś naprawdę zmieni - z tych rzeczy prostych - zmiana kodeksu karnego, rozsądne I proste prawo podatkowe gdzie każdy płaci co powinien, głos miliona obywateli nie jest ignorowany... Z gospodarką to raczej panu Kukizowy radziłbym nie obiecywać zbyt wiele zbyt szybko - wręcz wydaje mi sie ze jedyne co Pan moze obiecać to godne warunki do cieżkiej pracy jednak z tą różnicą że jej efekty nie będą się rozpływały I znikały pod miekkim ale bezwzglednym jarzmem urzędników, złego prawa I kilky zadomowionych mafii.

~marjas : Jestem już starszym panem i jestem dumny z tego, że głosowałem na pana Kukiza! Zmieniajmy wspólnie Polskę!

~ech, gdyby nie....... do pankaszki: Właśnie się obudziliśmy, możesz pakować walizki. Obudziliśmy się i przecieramy oczy ze zdumienia....Gdzie ta obiecana zielona wyspa...?
PO rządzi dwie kadencje i co zrobiła poza gigantycznym zadłużeniem kraju, poza nieustającymi obciążeniami obywateli?
Jaką prowadziła politykę zagraniczna,.....wasalską, narażając nasze bezpieczeństwo, nasze interesy?
Co przez 5 lat robił prezydent, jak dbał o interes obywateli..... podpisywał wszystko co mu rzad podpisał. To nie był prezydent kraju, to był urzędnik partyjny,

~matka : Gratuluję Panie Pawle! Zycze mocnej wygranej w jesiennych wyborach!!! Wierzę,że wreszcie wróci normalność a rodziny będą miały szanse na godne zycie w WOLNEJ NIESKORUMPOWANEJ POLSCE. Boże błogosław wszystkim uczciwym którym na sercu naprawdę leżą losy Polski.

~Halszka : Blagam ludzie glosujcie na Pana Kukiza, niech moje jedyne dziecko wroci do Polski z Anglii, niech moje wnuczeta wroca. Zostalam sama, maz zmarl:( Nie moge nawet poleciec do syna, jestem bardzo chora.

~Beata_Wawa do ~xyz: Racja, ale stało się. Mea culpa. Nie będę się wypierać, że głosowałam na nich dwa razy, ale to już koniec. Obecnie dla mnie wybór między PO a PIS jest wyborem między dżumą a cholerą, czyli go nie ma. Liczę, że Pan Paweł Kukiz dopracuje swój program przed wyborami parlamentarnymi i zobaczymy czy będzie na kogo glosować. Liczę, że tak.

~też emerytka do ~Emeryt z żoną - Wielkopolska -: Ech emeryt, poryczałam się.
Też głosowałam i będę na Kukiza, dał nam chłopak wszystkim kopa, obudził ducha walki. trzeba pomyśleć jak można mu pomóc. Młodych ma, ale może potrzebuje troche starszych.

~Wlodek : Brawo Kukiz. Fałsz Komorowskiego i rządów PO widzą nawet najmłodsi wyborcy. I już propaganda GW i TVN trafia tylko do najbardziej tępych lemingów. Zdecydowana większość Polaków ma ich dość. Młodzi Polacy przez brak pracy i środków do życia są wyganiani w ten sposób do pracy za granicę. Razem z rodzinami ok. 5 mln Młodych Polaków jest za granicą. Osłabia to drastycznie potencjał obronny kraju. Putin może w każdej chwili wejść i bez problemu większego go zająć. Ten Prezydent i ten Rząd to tragedia dla Polski!

~Piotr do ~slave: Kukiz to nie tylko JOWy na które służalcze media będą naskakiwac i krytykować. Kukiz to przykład uczciwości której nie ma nigdzie tam gdzie powinna być. Kukiz to obudzenie nas polaków z letargu. Kukiz to zmiana i nadzieja na lepsze jutro. Nadzieja ze w końcu nie bdzemy musieli emigrowć, że wrócimy do Polski za którą tak tęsnimy ale która nam zbrzydła bo jest rządzona prze pseudo elity d 25 lat. Lepsze bo bez tych zakłamanych partyjniaków przeżartych układami i korupcją. Prawda jest taka że Polska potrzebuje zmiany totalnej i Kukiz, a my razem z nim to zrobimy. Musimy w to wierzyć i robić. I nie dać się manipulowac mediom.

~januszjedrzejczyk : Polska Budzi się. Polska rano się obudzi z nadzieją,Dzięki Tobie, że nie musi być jak jest poprostu.Dzięki za nadzieję i proszę o jeszcze,jeszcze....

~xyz do ~Beata_Wawa: Widzisz? A wystarczyło przed wyborami w w 2007 sprawdzić co to jest takiego Platforma Obywatelska. Przecież większość z nich to dawni nieudacznicy z AWSu albo UW. Dla niekumatych: Akcja Wyborcza Solidarność i Unia Wolności. To ci ludzie, na czele z Buzkiem, wprowadzili w Polsce 4 wielkie reformy w 1998. Zapomnieliście już?

~mówię : brawo Kukiz ! Nie popieraj nikogo, organizuj swój start w wyborach jesiennych, PO I PIS niech sam sie staraja o głosy w drugiej turzedodajdo.com

1 komentarz:

  1. Ja głosowałem na Brauna. Czemu nie na Kukiza? Bo Kukiz miał wysokie szanse na niezły rezultat a chciałem pokazać że nie wszyscy w tym kraju to niewolnicy. gdyby tak chcieli na jesień razem z Braunem, coś wspólnego "wysmażyć" to mogą być pewni mojej pomocy.
    Jednak stoimy teraz przed alternatywą Duda czy Komorowski?
    A na jesieni nawet jeśli "Zmieleni" Kukiza nieźle wypadną, to i tak będą musieli wejść w koalicję albo wybrać opozycyjność - tak jedno jak i drugie może ich kosztować polityczny niebyt (vide Samoobrona) - niezadowolonych w tym państwie jest legion, kolejny raz dają komuś szansę, oby jej nie zmarnował.

    OdpowiedzUsuń