sobota, 26 października 2013

Jadwiga Chmielowska znowu nękana przez sądy!Jadwiga Chmielowska znowu nękana przez sądy!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0BOuaiRo_L0Jadwiga Chmielowska od grudnia 1981 roku do 1990 ukrywała się przed polskimi władzami komunistycznymi. Była ścigana listem gończym jako jedna z przywódców podziemia solidarnościowego. Dziś tak jak przed laty, sądy nie dają jej spokoju. Została pozwana w procesie karnym za krytyczne teksty wobec osoby na wysokim stanowisku*).

W oświadczeniu Zarządu Stowarzyszenia Solidarni 2010 czytamy m.in.:
"Wyrażamy swoje zaniepokojenie tym, że proces Jadwigi Chmielowskiej może być pretekstem zemsty za jej aktywność oraz pełną odwagi i heroizmu sprzeciwianie się Ruchowi Autonomii Śląska. Sprzeciwiamy się zamykaniu ust dziennikarzom, których próbuje się zastraszać karnymi procesami w celu nie przedstawiania prawdy obywatelom o tym, jakie osoby pełnią ważne funkcje w państwie."

Jadwiga Chmielowska jest zdecydowaną zwolenniczką lustracji w Polsce, choćby takiej, jaka miała miejsce w Niemczech. W latach 90. współpracowała z Kazimierzem Michalczykiem, działaczem Solidarności Walczącej w Berlinie i dr Hanną Labrenz-Weiss z Instytutu Gaucka nad rozszyfrowaniem agentów Stasi w podziemnej Solidarności. (...)

* Z pozwem wystąpił były prezes Radia Katowice Wojciech Poczachowski (Red.).


Więcej:
W obronie Jadwigi Chmielowskiej

dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza