poniedziałek, 2 lutego 2009

Wyłącz tę kamerę: izraelski ambasador zapowiada atak na Iran w ciągu miesiąca


The Australian News
Izrael mówi: Iran będzie wkrótce stanowił nuklearne zagrożenie

Izraelski ambasador Yuval Rotem podczas swego spotkania z żydowską gminą w Sydney, Australia, wczoraj (28.01.2009) powiedział, że spodziewa się, iż Iran wkrótce będzie stanowił główne nuklearne zgrożenie [dla Izraela].

Sarah Cummings, reporterka "Seven News", oznajmiła, że po nakazaniu wyłączenia jej kamery. Rotem powiedział zebranym, że spodziewa się, iż Iran zgromadzi w ciągu najbliższych 14 miesięcy dostatecznie dużo uranu, że "dojdzie do punktu bez powrotu".

"(Powiedział, że) niedawne wojskowe akcje ofensywne były przedwstępem do wyzwania, jakie Izrael oczekuje ze strony Iranu wyposażonego w broń nuklearną w ciągu roku" - powiedziała Cummings.

Podczas spotkania, utrzymanego w atmosferze zrelaksowanego śniadania amb. Rotem mówił o wojnie w Gazie, która zabiła ponad 1300 Palestyńczyków.

Cummings powiedziała, ze amb. Rotem wskazał, że "wysiłki Izraela w Gazie miały doprowadzić do zrozumienia, że jesteśmy gotowi zaangażować się w sposób decydujący".

Seven (sic!) powiedział/a, że członek zespołu organizacyjnego zaprosił "Seven News" "przypadkowo".

Będąc filmowanym przed rozpoczęciem dyskusji amb. Rotem, zanim polecił kamerzyście zaprzestać filmowania, powiedział: "Najlepszą rzeczą do zrobienia będzie prowadzić bardzo otwarty dialog, kiedy nie będzie reporterów i dziennikarzy".

"(Przy kamerze) [j]estem znacznie bardziej wstrzemięźliwy w sposobie, w jaki mówię to, co mam do powiedzenia" - powiedział.

Tim Costello, dyrektor wykonawczy "World Vision" powiedział: "Istnieje pogląd, że Iran to poważna sprawa i poważny problem i jest on w gminie żydowskiej powszechnie znany i szeroko omawiany".

Później, w południe, izraelski ambasador zaprzeczył, że Izrael planuje atak, ale powiedział, że Iran trzeba zatrzymać.

________________

Źródło:
Iran will soon pose N-threat, says Israel, The Australian, 29.01.2009


Przeciek kontrolowany, czy rzeczywista pomyłka?
(Red.)


dodajdo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza