wtorek, 3 lipca 2012

Nigel Farage: UE wprowadza unię fiskalną tylnymi drzwiamiNigel Farage: UE wprowadza unię fiskalną tylnymi drzwiamiNigel Farage:

Bardzo cięzki przypadek negacji mamy dziś w tej Izbie, całkowitą odmowę uznania, że projekt euro upada. Grecja jest na granicy niewypłacalności. Fundusz ratunkowy trzeszczy. Wiarygodność samego Europejskiego banku Centralnego jest obecnie kwestionowana. To wszystko jest na skraju upadłości, a jednak gdy agencje ratingowe mówią prawdę, wy usiłujecie udawać, że to się nie dzieje! Nawet pan Brock i inni twierdzili, że to wszystko jakiś podły spisek Amerykanów, Brytyjczyków i anglosaskich rynków, aby spowodować upadek euro. Agencje są niczym więcej niż kanarkiem w kopalni. Mówią wam prawdę i proszę słuchać S&P kiedy mówi, że sama polityka oszczędności nic nie da. Wpędzacie te kraje w depresję tylko po to, by uratować swój projekt euro.

Ale muszę uznać, że nie straciliście absolutnie nic, jeśli chodzi o wasze zdolności stosowania podstępu. Nie, w tym nadal trzymacie kurs. To Nick Clegg wskazał wam kierunek. Clegg - człowiek, który, jak sądzę, jest ostatnio bardziej popularny tutaj, niż u siebie w kraju. Zapytano go, czy powinno być referendum w sprawie zbliżającego się traktatu, Powiedział: Och nie, nie ma takiej potrzeby, ponieważ to wszystko będzie "włożone" w istniejące traktaty.

Pomyślałem: "O czym, do licha, on mówi?" Otóż teraz już wiem. Pan Cohn-Bendit to wyjaśnił: to ma być "metoda wspólnotowa". To ma być legislacja, gdzie wiecie, że macie większość w tym Parlamencie i wiecie, że przy kwalifikowanej większości w Radzie możecie przepchnąć wszystko.

A dlaczego postępujecie w ten sposób? To proste, nieprawdaż? Aby uniknąć referendów. Bo wiecie, że gdyby traktat został przedłożony Irlandii i wielu innym krajom, odpowiedź brzmiałaby: "nie".

Narody Europy nie chcą pakietu sado-monetarystycznego. Narody Europy muszą, szczególnie w przypadku Południa, wydostać się ze strefy euro, muszą mieć możliwość dewaluacji i szansę ponownego stanięcia na nogi. Wy odmawiacie im tej szansy, a forsując "metodę wspólnotową", niszczycie demokrację w Europie. Mam nadzieję, że jesteście wszyscy bardzo z siebie dumni.


dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz