niedziela, 17 lutego 2019

Mariusz Max Kolonko o nowelizacji ustawy o IPNMariusz Max Kolonko o nowelizacji ustawy o IPN
https://vimeo.com/278797754      [...] Moja ocena jest taka: proszę mi wymienić jedną jakość polityczną, którą pan [panie prezesie Kaczyński] uzyskał, poddając nowelizacji ustawę o IPN (Instytut Pamięci Narodowej). Nie dwie, tylko jedną. I proszę mi nie mówić, że jest to deklaracja, którą pan podpisał, dlatego, że deklaracja ta - ja ją nazywam najbardziej haniebną, jaka została podpisana przez władze III Rzeczypospolitej - i w tej deklaracji czytamy między innymi: "Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy w czasie II wojny światowej".
      Panie prezesie Kaczyński, czy pan zdaje sobie sprawę, że gdyby coś takiego podpisał premier Netanjahu, tylko w odwrotną stronę: "Uznajemy i potępiamy każdy przykład okrucieństwa, jakiego dopuścili się Żydzi wobec Polaków" i zrobiłby to premier Netanjahu w Izraelu, to powiesiliby go na haku. W Knesecie. Żydzi. Za coś takiego. To, co pan zrobił jest niebywałe. Niech mi pan poda jedną rzecz, którą pan uzyskał w zamian za coś takiego. Ta deklaracja jest po prostu haniebna. I proszę mi nie mówić, że tą jakością, którą pan uzyskał jest to, co teraz media podają, że jakoby mamy szansę na to, że wojska amerykańskie będą stacjonowały w Polsce.
      Ja panu wyjaśnię, dlatego, że pan może nie wie, zdradzę panu, Amerykanie są bardziej zainteresowani tym, żeby te wojska stacjonowały w Polsce, niż Polacy powinni być zainteresowani, aby te wojska amerykańskie w Polsce były. Ale pan tego nie wie, bo skąd pan ma to wiedzieć? Pan nie jest politologiem. Pan nie ma nawet politologów w Sejmie.
      Kim wy jesteście? Jesteście bandą ludzi, która, jak za pierwszym razem rządziliście i istnieliście rok i 8 miesięcy, za drugim razem istniejecie dwa lata i robicie tego rodzaju rzeczy. Kim pan jest, panie Kaczyński? Co pan wyprawia? Przecież to trąci o zdradę interesu narodowego, o zdradę interesu państwa - ta deklaracja. Żydzi was na podstawie tej deklaracji zajeżdżą przez następne 10 lat. Tak długo będą jeździć po was, aż dostaną pieniądze, [będą jeździć] po polskiej historii, będą zmieniać tę historię, będą mówić, że Polacy mordowali Żydów i nie będziecie mogli nic zrobić, ponieważ podpisał pan tę deklarację, panie Kaczyński. Dokładnie tak samo Żyd Bartoszewicz w 2007 roku podpisał Deklarację Teresińską, która po jedenastu latach zaowocowała tym, że Żydzi otrzymali ustawę 447 podpisaną w Kongresie amerykańskim, tak teraz podpisał tę deklarację - nazywam ją Deklaracją Wstydu i Hańby, która za kilkanaście lat zaowocuje tym, że Żydzi dostaną pieniądze, które oni chcą od samego początku.
      Więc ja już teraz proponuję panu, panie Kaczyński, ponieważ jedyne, co potraficie robić, to rozdawać publiczne pieniądze, żebyście wymyślili taki program, który się będzie się nazywał Żyd+ . Poważnie. Program Żyd+ polegać będzie na tym, że każdy Żyd, nawet ten zakamuflowany - to będą duże pieniądze, które będziecie musieli wydać - otrzyma pieniądze od was, już teraz. Po to, żeby Żydzi nie szkalowali przez następną dekadę Polaków za to, co się działo podczas II wojny światowej. Już teraz zróbcie ten program Żyd+ i rozdawajcie im pieniądze.
      Unbelievable, co wy robicie. I powiem panu jeszcze jedną rzecz, o której pan nie wie, bo skąd pan ma wiedzieć? Wy jesteście socjaliści. Wy nie znacie kapitalizmu. Kto z was ma jakikolwiek business? Kto potrafi w ogóle rządzić? Wybieracie ludzi do ministerstwa tylko dlatego, że znają język angielski. A więc panu powiem: Amerykanie nigdy nie mieli problemu z tą ustawą o IPN, ale Amerykanie za każdym razem, kiedy ktoś złoży zapytanie w tej sprawie, to powie - tak jak ja mówię - jest wadliwa, ponieważ jest sprzeczna z zasadą wolności słowa. Bo Amerykanie mają zasadę wolności słowa wpisaną do konstytucji i dla nich to jest świętość. Dlatego, że Amerykanie nie mają ustaw o Holocaust denial [o negowaniu Holocaustu]. Właśnie z tego powodu. Tak, jak państwa europejskie mają i te kilkanaście państw istnieje i tak samo, jak mają Żydzi, gdzie skazują na 5 lat więzienia za to samo, co wy żeście teraz odpuścili. Pięć lat więzienia. i nikt się ich nie czepia. Dlaczego? Bo gdyby zapytać Amerykanów co sądzą o ustawie żydowskiej, powiedzieliby dokładnie to samo: ustawa jest sprzeczna z zasadą wolności słowa. Ale ich nie pyta. Ale wy pytacie, wy, co kapitał niemiecki i kapitał żydowski w Polsce, pytaliście, chodziliście do ...nauer, pytaliście, co oni sądzą o tym. Nawet robiliście coś takiego i to proszę sprawdzić, jak to się stało, że kapitał niemiecki Onetu wyciągnął nawet notatkę z biurka ambasadora Wilczka (przecież to jest wasz ambasador), z której wynikać by miało, że stosunki polsko-amerykańskie zostaną zachwiane i zerwane, jeżeli ta ustawa wejdzie w życie.
      Jak to się stało? Kim jest ambasador? Kim wy jesteście, panie Kaczyński? Kapitał niemiecki w Polsce to jest 70%, o czym nikt nie mówi, kapitał pro-żydowski to jest 25%, to jest razem w 95% antypolski. I reszta to jest 5% media polonijne, media polskie, w tym moja Telewizja zagraniczna MaxTV, "Mówię, jak jest", którą usiłujecie zniszczyć i zmieść z powierzchni ziemi od samego początku jej istnienia. I to za PO robiliście i za PiS-u robicie.
      My przeżyjemy was, przetrwamy was. Natomiast powiem panu tak: Kiedy pan odejdzie, PiS się rozpadnie i wtedy się będą działy rzeczy dobre i rzeczy złe. To znaczy, złe rzeczy, które się będą działy, to będą wyglądały tak, że Polską będą rządzić rozmaite formacje koalicyjne, które nie będą w stanie udźwignąć silnych rządów i Żydzi rozbiorą Polskę na czynniki pierwsze. Rzeczy dobre, które się będą działy, będą wyglądały tak, że powstanie nowa formacja o nazwie #.....


dodajdo.com

1 komentarz:

  1. Maxio jest rozgoryczony bo liczył na dobry deal z TVP ale mu nie wyszło (zresztą ze szkodą dla TVP).
    Inna sprawa że rację ma, tylko sam zdaje się nie rozumie, ze obecny rząd został u nas zainstalowany przez Jankesów i na użytek Jankesów, więc robi to co mu mocodawcy nakażą.

    OdpowiedzUsuń